Esilinastus : Reede 6. jaanuar

ÕudusK-14

Bodom

Lake Bodom

Vanusepiirang: K-14
Kategooria: Õudus
Kestus: 1 tund 25 minutit

Film linastusb soome keeles ning eestikeelsete ja venekeelsete subtiitritega!

Aastal 1960 sai Bodomi järve lõkkeplatsil teoks iga matkaja õudseim fantaasia – une pealt pussitati telgis surnuks neli teismelist. Tänaseks on sellest reaalselt aset leidnud juhtumist saanud Soome vaieldamatult kurikuulsaim seni lahendamata mõrvamüsteerim, mis on põlvest põlve edasi räägituna omandanud kõhedusttekitava linnalegendi mõõtmed.

Sellest traagilisest tõsielujuhtumist inspireeritud õuduspõnevikus “Bodom” sõidavad neli noorukit telkima Espoo külje all asuva Bodomi järve äärde täpselt samale kurikuulsale lõkkeplatsile. Kahe paarikese eesmärgiks on lõplikult lahendada poolsada aastat kogu riiki vapustanud salapärane kuritöö, üritades kogu sündmustikku minuti täpsusega taaslavastada. Pimeduse saabudes muutub aga mäng tõsisemaks, kui keegi oleks soovinud…

Peaosas säravad Soome kuumimad staarid: räpitäht Mikael Gabriel, maailmatasemel cheerleader ja nõutud näitlejanna Nelly Hirst-Gee, noor multitalent Santeri Helinheimo Mäntylä ning “Soome Oscari” Jussiga pärjatud Mimosa Willamo, kes “Bodomis” tehtud rolli eest ka Los Angelese prestiižsel ScreamFestil parima naisnäitleja auhinna pälvis. Filmi režissöör Taneli Mustonen on lavastanud ka Soome versiooni ülipopulaarsest “Klassikokkutulekust”.

“Bodom” on valminud Soome-Eesti ühistööna ning suurema osa võttemeeskonnast moodustasid Eesti professionaalid. Umbes 90% linateosest on üles võetud Eesti eri paigus, filmis võib ära tunda näiteks Lahemaa rahvuspargi, Keila ja Sagadi metsad ning Viimsi kooli.

Rahvusvaheline filmipress on “Bodomist” vaimustuses:

Film, mis kerib pinget Hitchcockile omasel viisil.” – Screen Daily

Õõvastavat naudingut pakkuv stiilne film täis ootamatusi.” – The Upcoming

Pärast Bodomit ei vaata sa kiirliimi enam kunagi sama pilguga.” – Helsingin Sanomat